Bulut’un Mektubu

Merhaba,

Önemli bir sorunun çözümü ile ilgili desteğine ihtiyacım var!

Hepimizi yakından ilgilendiren bir problem ile karşı karşıyayız: Avrupa’nın en genç nüfusa sahip ülkesi olan Türkiye’nin eğitim sisteminde kapsamlı ve yaşa uygun yapılandırılmış cinsel sağlık eğitimi yok! Öte yandan Türkiye’deki her 10 gençten yalnızca 1’i HIV ve AIDS konusunda doğru bilgiye sahip ve10 gençten 9’u gebelik oluşma ihtimalinin olduğu zamanı bilmiyor...

Ancak bu sorunun çözümü için gönüllü olarak gece gündüz çalışan gençler var! İşte ben de gençlerin cinsel sağlık ve üreme sağlığı konularındaki bilgilerini artırarak gençlerin yeni yaşam becerileri kazanmasının önünü açan Sağlıkta Genç Yaklaşımlar Derneği (Y-PEER Türkiye)  için 5 Mart 2017’dekiAntalya Runatolia Maratonu’nda tam 10 kilometre koşacağım.

Hedefim, 36 gencin cinsel sağlık ve üreme sağlığı konularında doğru bilgiye ulaşabilmesini sağlayacak eğitim için gerekli olan 7200 TL’yi bağışlar yoluyla toplamak. Eğer başarılı olursam 36 genç cinsel sağlık üreme sağlığı konularında doğru bilgilerle buluşacak. Üstelik bu, akran eğitimi modeli ve formel olmayan eğitim teknikleri yoluyla gerçekleşecek. Haklar, ergenlikte büyüme ve gelişme, gebeliği önleyici yöntemler, HIV/AIDS de dâhil olmak üzere cinsel yolla bulaşan enfeksiyonlar, riskli davranışlar ve kondom kullanımı gibi çeşitli konularda bilgilenen gençler de bu bilgileri kendi akranlarıyla paylaşacak ve doğru bilginin etkisi kat ve kat artacak.

Gençleri sağlıklı birer birey olarak kendi hakları ve hayatları konusunda sorumluluk almaya hazır hale getirecek bu hedef için yapacağın bağışı çok önemsiyorum, miktarı ne olursa olsun. Üstelik bağış yapmak güvenli ve kolay. Bunun için linkteki sistem üzerinden kredi kartını kullanarak kampanyama bağış yapabileceğin gibi derneğin banka hesabına da açıklama bölümüne adımı yazarak havale veya EFT de yapabilirsin.

Kredi kartı ile bağış yapmak için: https://fonzip.com/sagliktagenc/kampanyalar/runtalia-kosusu/

Havale EFT ile bağış yapmak için: Türkiye İş Bankası – Sağlıkta Genç Yaklaşımlar Derneği - TR700006400000142291238027

Gençlerin mesajlarını görünür kılmalarına destek olmak, onlarla dayanışmak ve her gencin cinsel sağlık eğitimine eriştiği bir dünya hayalini gerçek kılmak hepimizin sorumluluğunda. Senin de bu hayale ortak olmanı diliyor, desteklerini bekliyorum.  

Görüşmek üzere!

Bulut Öncü